Cukorbetegség zöldségek

Gyógyszer nélkül kiút a cukorbetegségből Mit ehet a cukorbeteg?
Cukorbetegként fontos tisztában lennünk azzal, miket ehetünk, hiszen a helyesen összeállított cukorbeteg étrenddel csökkenteni lehet a magas vércukorszintet és a magas inzulinszintet.
Ha cukorbetegség zöldségek inzulinszint csökken, idővel az inzulinrezisztencia is mérséklődik, akár meg is szűnhet.
A cukorbeteg diéta kialakítására azonban nem jó módszer az olyan mértékben meghatározott pl. A cukorbeteg étrendet, nem kezelhetjük hasonlóan, mint egy fogyókúrás étrendet, amit ha 6 hétig követek, elérem a kívánt eredményt, és félre is tehetem.
A cukorbetegséggel, inzulinrezisztenciával élők nagyon jól tudják, hogy az étkezésük mennyit javíthat vagy éppen ronthat az állapotukon. A vércukorszint ingadozásának kivédése, a szénhidrátanyagcsere-zavarokkal együtt járó kellemetlenségek megelőzése nagyrészt az életmódon múlik. A zöldségek az egészséges táplálkozás legfontosabb összetevői, remek vitamin- és rostforrások, amelyeknek minden étkezés során helyük van a tányéron.
Ha cukorbetegséggel nézünk szembe, akkor azzal egész életünkön át foglalkoznunk kell, legyen szó akár 1-es, akár 2-es típusú cukorbetegségről. Jelenleg a 40 glikémiás terhelésű étrend az, amivel nemzetközi szinten a legjobb eredményeket sikerült elérni a vércukorszint csökkentésében.
Az étrend lényege, hogy a táplálkozás átalakításával a szénhidrátbevitelt kb. Értelem szerűen a magasabb glikémiás indexű szénhidrátokból jóval kevesebb fogyasztható, mint az alacsony glikémiás indexűekből.
A glikémiás terhelés tulajdonképpen nem más mint egy adott szénhidrát tartalmú élelmiszer szénhidráttartalmának és glikémiás indexének szorzata.
A szénhidrátfogyasztás csökkentése miatt kieső kalóriákat pótolhatjuk fehérjéket és zsírokat tartalmazó élelmiszerekkel. A zsírok bevitelének egy egészséges módja lehet például az omega zsírsavakban gazdag hidegen sajtolt olajok étrendbe építése.
A diabétesz bármely típusáról legyen szó, a betegeknek minden esetben szigorú diétát kell tartaniuk. A sikeres gyógykezelés fő feltétele a rendszeres mozgás, a cukorbeteg diéta pontos betartása, az gyógyszeres kezelés inzulina dohányzás mellőzése és az esetleges túlsúly csökkentése. A napi táplálékot tanácsos hat adagra osztva fogyasztani. Tilos a szabadon oldott cukrok üdítőitalok, édességek, desszertek fogyasztása, a magas cukortartalmú élelmiszerek fogyasztása és korlátozni kell a szervezetre káros zsírok fogyasztását is.
Talán elsőre bonyolultnak tűnhet a glikémiás terhelés számolása, de ez az a módszer, amivel eredményes diétát alakíthatunk ki. A tapasztalatok azt mutatják, hogy meghatározott étrendet követni maximum 2 hónapig tudunk, utána egy életre megutáljuk azt a néhány ételfajtát, amit ez cukorbetegség zöldségek az idő alatt ennünk kellett.
A cukorbeteg diétát viszont úgy kell kialakítani, hogy az évek során folyamatosan folytatható legyen, hiszen bármilyen szép eredményt is értünk el a gyógyszercsökkentés útján, ha visszatérünk a helytelen táplálkozáshoz, újra a vércukorszint emelkedésével kell szembenéznünk.
Azért, hogy ez ne így legyen, és mindenki saját szájíze szerint alakíthassa, változtathassa étrendjét, ajánlott a 40 glikémiás terhelésű étrend követése. Az alábbi táblázatokban összegyűjtöttük azoknak a leggyakoribb élelmiszereknek a fogyasztható mennyiségeit, amiket cukorbetegként ehet.
Ezek közül mindenki saját preferenciái alapján tudja összeállítani, mik azok az ételfajták, amiket enni szeretne. Természetesen ezektől a táblázatoktól el is térhetünk. A glikémiás terhelés kiszámolásával bármilyen szénhidrát fogyasztható, ha figyelembe vesszük az egy étkezésre ajánlott maximum szintjét.
A cukorbetegség csodaszere
Mit ehet a cukorbeteg táblázatokba foglalva: Elfogyasztandó szénhidrátmennyiség.